Szanowni Państwo,

zapraszamy na konferencje, podczas których eksperci przedstawią aktualną wiedzę  dotyczącą jednego z najważniejszych zagadnień w praktyce lekarskiej – leczenia bólu.

Szczególny nacisk położymy na metody leczenia bólu towarzyszącego chorobie nowotworowej zgodnie z najnowszymi zaleceniami polskimi z roku 2018. Omówione zostaną najczęstsze zespoły bólowe występujące u dzieci, kobiet w ciąży, kobiet karmiących, pacjentów w podeszłym wieku oraz osób: chorych na hemofilię, z niewydolnością wątroby, z niewydolnością nerek, leczonych przeciwkrzepliwie, uzależnionych, z nadwrażliwością na leki, w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Eksperci opowiedzą również o bólu zapalnym w praktyce lekarza POZ i specjalisty m. in. o najczęstszych błędach w leczeniu bólu zapalnego, o wyborze najbardziej optymalnej farmakoterapii u chorego z bólem zapalnym, o różnicach między NLPZ i racjonalnym wyborze leków w praktyce.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencjach.

Patronat naukowy programu:
prof. dr hab. n. med. Jerzy Wordliczek